Modna choinka 2020!. Proste porady dotyczące dekorowania choinek

Jak powinna wyglądać modna choinka 2020?. Przez cały sezon świąteczny choinka jest centralnym punktem domu. Oto proste, niedrogie wskazówki i techniki, dzięki którym Twoja choinka i jej dekoracje będą wyjątkowe.

Modna choinka 2020!. Udekoruj swoją choinkę jak profesjonalista: łatwe porady dotyczące dekorowania

Powiem ci szczerą prawdę. Przez wiele lat wszystko, co robiłem, to otwieranie pudełek z ozdobami, ładowanie choinki, odsunięcie się i zastanawianie się, czy to jest to? Nie studiowałem sztuki dekorowania drzewa. Nie miałem planu, żadnej kolorystyki, tylko pudełka rzeczy. I wiesz co? To było fajne. Dobrze się bawiliśmy. Dzieci z dumą stawiają domowe ozdoby na środku i na środku, i byliśmy szczęśliwi. Ale jeśli chcesz fantazyjnego drzewa lub po prostu chcesz dodać choince bardziej wyrafinowania i stylu, jestem tutaj, by powiedzieć, że jest to łatwe i przyjemne. A najlepsze jest to, że nie musi to dużo kosztować. To wymaga tylko trochę planowania i kilku strategii.

Właściwie dopiero kilka lat temu zacząłem przekształcać dekoracje drzew w sztukę. Istnieje wiele stylów dekorowania drzew. Opcje są nieograniczone. Czasami może to być przytłaczające. Więc zamierzam to rozbić i pokazać, jak stworzyć artystyczne, godne omdlenia drzewo z kilkoma łatwymi wskazówkami do dekorowania choinek.

Modna choinka 2020!. Nasz ulubiony prezent Pomysł na te święta

Chcesz olśnić swoich przyjaciół, rodzinę i współpracowników wyjątkowym prezentem na Boże Narodzenie? Spersonalizuj pudełko prezentowe z najwyższej jakości herbat i akcesoriów do picia herbaty, które sprawią, że będą o tobie myśleć przez cały rok. Tak herbata to wyjątkowy prezent pod choinkę.

Dodano linki do zakupów dla Twojej wygody.

Modna choinka 2020!.

Modna choinka 2020!. Wybierz motyw lub schemat kolorów dla swojej choinki

Po pierwsze, musisz wybrać motyw. Możesz wybrać jeden motyw dla całego świątecznego wystroju, aby wszystko działało razem. Lub możesz iść pokój po pokoju. Niektóre osoby zakładają kilka drzew, a każde z nich ma własny motyw. Jeśli masz różne motywy w całym domu, po prostu upewnij się, że okolica idzie w parze.

Przykłady motywów choinkowych:

 • Święta wiejskie lub rustykalne
 • Tradycyjne Święta Bożego Narodzenia
 • Srebrne Święta, Złote Święta lub mieszanka metalików
 • białe święta
 • Naturalne Święta Bożego Narodzenia (zielony i brązowy)
 • Niebieskie święta
 • Modern lub Glam (kombinacje kolorów mogą się różnić)

Burza mózgów motywu choinki

Tematem może być po prostu wybrane przez Ciebie kolory lub możesz zdefiniować nastrój lub styl, a następnie wybrać kolory, których użyjesz do wyrażenia tego stylu. Na przykład w tym roku, zanim zaczęło się kupowanie lub dekorowanie, zacząłem burzę mózgów. Ponieważ mój styl dekoracji jest coraz bardziej zorientowany na dom wiejski, postanowiłem kontynuować wystrój świąteczny i stworzyć „Country, Rustic Farmhouse Christmas”.

Dekorowanie nie jest nauką. To jest sztuka. Tak jak każda sztuka, wymyślisz to. Pochodzi z twojej kreatywności. Pamiętaj o tym, a będziesz się dobrze bawić i nie będziesz się martwić o żadne zasady. Każda następująca sugestia jest właśnie taka, sugestia. W końcu możesz robić, co chcesz.

Następnie pomyślałem o tym, co to znaczy na Boże Narodzenie. Wyobraziłem sobie tartan, dużo krat. Wyobraziłem sobie kraciaste, czerwone, staromodne detale, antyki, rustykalne, naturalne elementy, szyszki, detale wiejskiego domu.

Radzę najpierw przejrzeć wszystko, co posiadasz, a następnie zrobić zakupy. Nie zawsze korzystam z własnych rad, ale próbuję. Ponadto najlepiej zacząć od planu. Wiem, że niektórzy z was są planistami, a niektórzy z was muszą tworzyć organicznie (jeśli chodzi o was). Im więcej możesz zrobić burzę mózgów i zebrać zapasy z wyprzedzeniem, tym lepszy będzie ten proces.

Modna choinka 2020!. Zbudujmy twoją choinkę

Po włączeniu świateł czas na łuki. Łuki są stosunkowo niedrogie i łatwe do stworzenia. Do stworzenia łuków możesz użyć dwóch, trzech, czterech różnych wstążek. Będziesz chciał włączyć wszystkie swoje kolory do swoich łuków. Sugeruję użycie różnych szerokości, jednej szerokiej i falującej, dwóch średnich (ok. 2 ″) i jednej cieńszej (1 / 2′-1 ″).

Poniżej znajdują się moje wybory wstążki do motywu „Country Rustic Farmhouse”.

Zamieściliśmy te linki partnerskie, aby ułatwić ci zakupy. Te zakupy pomagają również wspierać naszego bloga. Wiemy, że masz wybór, gdzie robić zakupy. Dziękujemy za wsparcie, jeśli zdecydujesz się na zakupy u nas.

Lista zakupów na łuk choinki (z linkami)

Polecam zakup taśmy z drutem. Często kosztują nieco więcej, ale moim zdaniem są tego warte. Możesz pięknie kształtować te wstążki i będą wyglądać świetnie rok po roku, gdy wyjmiesz je z magazynu.

Oprócz wstążki potrzebujesz również:

Te łuki są łatwe do wykonania i naprawdę dodają współczynnik „wow” do twojego drzewa.

Modna choinka 2020!. 5 łatwych kroków do wykonania łuków na choinkę

1. Wytnij

 • Na początek wytnij około 30 cali kawałków.
 • Dla większego zainteresowania zalecam stosowanie wstążek o różnych szerokościach.

2. Złóż

 • Następnie złóż swoje części na pół
 • Złap je wszystkie razem, trzymając je w pętli.

3. Zawiń

 • Następnie owiń kawałek rzemieślniczego drutu wokół pętli wstążki, aby go zabezpieczyć.
 • Pozostaw wystarczającą ilość drutu, aby przymocować wstążkę do drzewa.

4. Zbierz

 • Zbierz wstążki i zabezpiecz je mocno drutem rzemieślniczym.

5. Spread

 • Następnie rozłóż wstążki, aby tworzyły pętle obok siebie.
 • Rozłóż ogony, aby wyglądały jak kwiat.
 • Pamiętaj, aby przyciąć ogony na przekątnej (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).
 • Na koniec przymocuj w kształcie rombu wokół choinki.

Modna choinka 2020!. Zaskakujące elementy choinki

Aby stworzyć pomysłową choinkę, musisz myśleć nieszablonowo. Poza tym, że choinka wygląda niesamowicie, często te elementy mogą być znacznie tańsze niż zwykłe ozdoby. Pomyślałem na przykład o tym, jakie przedmioty posiadałem, które wyrażają dom wiejski, rustykalny, wiejski wystrój.

Wymyśliłem dwa przedmioty, których już miałem mnóstwo: szyszki i łodygi bawełny. Używając nożyc do drutu, pocięłam bawełniane łodygi na małe kawałki, aby dodać je do drzewa. Polecam udać się do nawy kwiatowej zamiast świątecznej, aby znaleźć świąteczne pędy kwiatowe, które dodadzą Twoim kolorom i nastrojowi drzewa.

3 proste porady dotyczące dekorowania choinki

Bez względu na to, co zdecydujesz się wykorzystać do stworzenia choinki, oto kluczowe kwestie do zapamiętania:

 1. Po pierwsze, pokrój swoje kwiatowe łodygi, abyś nie miał dużych kęp.
 2. Następnie skup swoje elementy, nie rozpraszaj ani nie posypuj.
 3. Na koniec ułóż diamentowe wzory wokół choinki.

Jak układać ozdoby świąteczne

Oto kilka praktycznych zasad, aby umiejętnie układać ozdoby świąteczne na choince.

 1. Nie pozwól, aby ozdoby zwisały z długich sznurków. Zamiast tego przymocuj hak do podstawy i stamtąd do drzewa. Kluczem jest sprawienie, aby ornament wyglądał, jakby wyrósł z gałęzi. To sprawia, że ​​taka poprawa.
 2. Powtarzaj ozdoby, aby nadać swojemu drzewu spójny wygląd.
 3. Zbierz ozdoby, łącząc trzy ze sobą drutem rzemieślniczym i przymocuj trio do choinki.
 4. Miej pełną kolorystykę w grupie trio.

Baw się, dodając unikalne elementy do swojego drzewa. Aby stworzyć rustykalny charakter wiejskiego domu, dodałem szyszki i łodygi bawełny na całym drzewie.

Ostatnie dotknięcia choinki

Na koniec zalecam użycie jakiegoś elementu do drapowania drzewa wokół w zamiatających ruchach. Daje to spójność, dramat, pełnię i kolejną warstwę wymiaru. Najczęściej jest to tworzone przez wstążkę. Duża wstążka z siatki (szerokość 6-12 ″) to świetny wybór.

Inną najczęstszą opcją jest girlanda. Twój wybór girlandy będzie zależał wyłącznie od twojego tematu. Wybór jest nieograniczony, od tradycyjnego popcornu i żurawiny, po nowoczesne koraliki i tak dalej. Ponieważ moim motywem jest rustykalny, zdecydowałem się na użycie długich „gałązek” w kształcie gałązek. To naprawdę dodało ostatni „je ne sais quoi” do mojej choinki, zmieniając ją z płaskiej i przewidywalnej w trójwymiarową rzeźbę.

Choinka i dekoracje świąteczne inspirować

Jola i ja mamy jeszcze wiele postów na temat dekorowania choinek i świątecznych inspiracji. Oto niektóre z naszych ulubionych świątecznych artykułów:

Najbardziej wesołe i jasne pomysły na świąteczne dekoracje

Święta Bożego Narodzenia z Panią Choinką

Dlaczego dekorujemy choinki?

Oprócz oczywistych powodów, zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego dekorujemy choinkę? Tradycja oczywiście. Ale co zapoczątkowało tę długą tradycję? Znajomość początków naszych tradycji nadaje im jeszcze więcej znaczenia. Twoje nowe zrozumienie może nawet doprowadzić do rodzinnej zabawy podczas tych wakacji.

Mam nadzieję, że daliśmy wam trochę inspiracji i motywacji do stworzenia własnego arcydzieła. Naprawdę jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią. Bądź kreatywny i ciesz się procesem. Nie potrzebujesz fantazyjnych ani drogich ozdób, aby stworzyć magiczną choinkę, która doda radości i piękna Twoim wakacyjnym uroczystościom. Jeśli myślisz nieszablonowo, łatwo i niedrogo jest stworzyć choinkę, z której będziesz dumny i którą Twoja rodzina pokocha.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Dekorowania!

Z miłością i błogosławieństwem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *