Nietypowa choinka. Nowoczesne choinki: 10 najlepszych

Nietypowa choinka. Nowoczesne choinki są szeroko dostępne i jest teraz o wiele więcej możliwości niż po prostu mieć zielone i krzaczaste drzewo. Są idealne, jeśli lubisz drzewa alternatywne lub po prostu chcesz choinki, która bardziej pasuje do Twojego współczesnego wnętrza domu.

Aby pomóc Ci zawęzić wyszukiwanie idealnego drzewa świątecznego, oto 10 naszych ulubionych nowoczesnych choinek!

1. Nietypowa choinka. Alternatywna choinka dębowa

Oszałamiająca drewniana choinka wykonana z angielskiego dębu.  Może być wyświetlany płasko lub spiralnie i jest bardzo skuteczny.

Ta piękna drewniana choinka wykonana jest ręcznie z dębu angielskiego w hrabstwie Kent i jest uroczą ekologiczną alternatywą dla tradycyjnej choinki.

To, co czyni to drzewo wyjątkowym, polega na tym, że każdą gałąź można niezależnie przesuwać, dzięki czemu można wyświetlać drzewo na różne sposoby, od fascynującej spirali po efekt płaskiego drzewa. Dostępne są cztery rozmiary drzewa i można je kupić w The Natural Wood Company.

2. Nietypowa choinka. Oszczędna przestrzeń Śnieżna drabinka linowa Choinka naścienna

Współczesna śnieżna drabinka linowa wisząca choinka ze światłami

Masz mało miejsca i martwisz się, że nie zmieścisz choinki w mieszkaniu lub domu? Może, zamiast tego warto wypróbować tę innowacyjną drabinkę wiszącą na choince?

To bardzo sprytny pomysł i idealny do małych pomieszczeń mieszkalnych. Choinka jest zrobiona z prawdziwych gałęzi brzozowych, zawieszonych razem z mocną liną i posypanych pyłem śniegu (okej, sztuczny śnieg). Aby ożywić go i uczynić z niego odpowiednio świątecznym, dodano kilka kolorowych świateł pom pom.

3. Nietypowa choinka. Alternatywna choinka

Choinka skrzyni Fresh Design

Masz ochotę na coś zupełnie innego? Dlaczego nie wybrać tej fantastycznej choinki?

Alternatywna choinka o długości 1,2 m składa się z siedmiu skrzynek na jabłka. Wykonane są z trwałej sosny FSC, która została poddana obróbce i zabarwiona. W rzeczywistości pudełka są dostępne w sześciu różnych kolorach.

Skrzynie są po prostu ułożone jedna na drugiej, aby stworzyć kształt choinki. Możesz śledzić projekt tutaj lub stworzyć własny … upewnij się, że jest bezpieczny i nie przewróci się.

4. Nietypowa choinka. Bielone Driftwood Nowoczesne choinki

Nowoczesna alternatywna choinka z drewna iglastego

Wcześniej prezentowaliśmy oryginalną choinkę Karen Miller z naturalnego drewna iglastego. Ale dla nieco innego wyglądu, oto nowsza bielona wersja choinki.

Jest wytwarzany z drewna driftowego pozyskiwanego z naturalnych źródeł i może być składany i używany z roku na rok. Wygląda doskonale w użyciu i jest naprawdę funky nowoczesnym designem.

5. Nietypowa choinka. Współczesna, oświetlona choinka z gałązki brzozy

Masz dość tradycyjnych choinek?  Zamiast tego wybierz super elegancką i minimalistyczną choinkę w stylu gałązki.  Ten jest nawet wstępnie oświetlony, aby zaoszczędzić Ci kłopotów.

Jeśli szukasz choinki w stylu gałązki, która będzie pasować do Twojego współczesnego domu, spójrz na tą piękną choinkę, której gałązki w kolorze brzozy są miedziane.

Jest elegancki, nowoczesny i bardzo elegancki. Ta wersja jest wstępnie oświetlona, ​​dzięki czemu można ją wyjąć z opakowania i od razu użyć. Możesz też dodać kilka dekoracji, aby spersonalizować swoje drzewo, jeśli chcesz.

Jest to popularny projekt, dostępny w kolorze miedzianym lub białym, od John Lewis and Partners. 

6. Nietypowa choinka. Nowoczesne rustykalne żelazne choinki

Żelazna choinka do nowoczesnego domu

Jeśli lubisz wprowadzać nowe materiały do ​​swojego domu i masz ochotę na inne drzewo w tym roku, dlaczego nie wybrać tej oszałamiającej żelaznej choinki?

Ma bardzo nowoczesny rustykalny klimat z zardzewiałym efektem i świetnie wygląda, ponieważ jest minimalistyczna lub ozdobiona twoimi ulubionymi dekoracjami. Może być w domu w industrialnym stylu. Najlepsze jest to, że można tej choinki używać w domu przez cały rok, nie tylko w Boże Narodzenie.

7. Sklejka brzozowa. Alternatywna nowoczesna choinka

Najlepsze alternatywne choinki znalezione przez Fresh Design Blog

Chcesz spektakularnie inną choinkę, która zachęci ludzi do rozmowy? Dlaczego nie wybrać choinki Superhero w tym roku?

Współczesne drzewo wykonane jest ze sklejki brzozowej pozyskiwanej w sposób zrównoważony, która została ręcznie odszyfrowana przy użyciu klasycznego papieru komiksowego. Przybywa w dwóch częściach, które po prostu pasują do siebie. Duża wersja 4 stóp jest oszałamiająca, ale dostępne jest również mniejsze drzewo o wysokości 50 cm (możesz nawet wyjść i zdobyć parę!).

8. Nietypowa choinka. Super minimalna nowoczesna choinka

Nowoczesna naklejka ścienna z drzewa xmas

Jeśli masz mało miejsca w domu lub nie chcesz w tym roku mieć prawdziwego drzewa, to  zamiast tego skorzystaj z naklejki na choinkę ?

Naklejka z czerwonym drzewem jest doskonałym przykładem tego, jak nowoczesne choinki mogą poważnie zaoszczędzić miejsce i jest dostępna w Spin Collective w różnych kolorach.

Bądź inny w tym roku dzięki naklejce ściennej ze wzorem choinki

To nie jest dokładnie minimalne, ale jeśli podoba ci się pomysł naklejek ściennych, dlaczego nie spróbować niezwykłej naklejki na choinkę we wzory ? Jest nieco inny, ale naprawdę artystyczny i wykonany z matowej ekologicznej tkaniny.

Co najlepsze, możesz je usunąć ze ściany po świętach Bożego Narodzenia i użyć ich ponownie w przyszłym roku.

9. Czarne nowoczesne choinki ze światłami

Masz dość zielonych choinek?  Bądź odważny i idź na czarno!  Ta jest nawet wstępnie oświetlona gwiazdami.

Znudzony zielenią? Więc pomyśl na czarno! Czarne choinki świetnie wyglądają ozdobione srebrnymi, złotymi lub kolorowymi dekoracjami.

Ta współczesna czarna kartka świąteczna ma cztery stopy i jest gotowa, ozdobiona zestawem lampek LED z białą, ciepłą gwiazdą, co pozwala uniknąć kłopotów z jej założeniem.

10. Alternatywne jadalne choinki

Współczesna dekoracja stołu na choinkę

Kolejna nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej choinki występuje w postaci jadalnego drzewa lizaka.

Jest wyposażony w podstawę w kształcie drzewa i zestaw 24 owiniętych lizaków, a po prostu ułóż je w kształcie drzewa. Świetny jako dekoracja świąteczna – i możesz dać swoim gościom lizaka, gdy wychodzą!

Świąteczna choinka z lizakami pochodziła od firmy Nelly, ale niestety nie jest już dostępna. Jeśli jednak masz ochotę stworzyć własną wersję, łatwo to zrobić.

Wspaniała ręcznie robiona nietypowa choinka miedziana

QuirkyBee sprzedaje to piękne, ręcznie robione choinki miedziane i wykonane z drewna zebranego wzdłuż wybrzeża Walii, które również dobrze sprawdziłoby się z lizakami jako ozdobami na choinkę. Taka choinka ma miedzianą podstawę i jest ozdobiona miedzianą gwiazdą na górze. Wszystko, co musisz dodać, to  wybrane lizaki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *