Nowoczesne choinki od Pani Choinki!

Nowoczesne choinki

Dlaczego nowoczesną choinkę uważa się za nowoczesny design z połowy XX wieku?

Nowoczesne choinki to hit sprzedaży ostatnich lat. Zwłaszcza takie miejsca jak Wilanów, czy Konstancin Jeziorna cieszą się popularnością tych nietypowych choinek. Mid Century Modern lub MCM, jak to jest znane, to ruch projektowania wnętrz, produktów, projektów graficznych, architektury i rozwoju miast. Chociaż dyskutowane są ramy czasowe tego ruchu, powszechnie uważa się, że ruch projektowy rozpoczął się w połowie lat czterdziestych, a zakończył w połowie lat siedemdziesiątych. Wspólne elementy tego ruchu projektowego obejmowały czyste linie, jednocześnie wprowadzając nowe materiały, w tym tworzywa sztuczne.

Ten ruch wywodzi się ze szkoły projektowania Bauhaus w Niemczech, której wielu studentów uciekło do Ameryki w odpowiedzi na II wojnę światową. Wśród liderów tego ruchu projektowego w Ameryce znaleźli się architekci Frank Lloyd Wright i Ludwig Mies van der Rohe, który ukuł frazę „Mniej znaczy więcej”, inspirując bogatych architektów tamtych czasów, w tym Josefa Eichlera, Pierre’a Koeniga, Johna Launtera i Richarda Neutrę . Architekci ci pomogli zdefiniować ruch dzięki otwartym planom podłóg, czystym liniom i dużym oknom zaprojektowanym tak, aby wpuszczać naturalne światło i łączyć środowisko zewnętrzne z wnętrzem domu.

Podczas tego ruchu flagą przy projektowaniu produktów byli Charles i Ray Eames, George Nelson i niedawno odszedł Florence Knoll. Wkład tych kultowych projektantów widać w ich ponadczasowym designie, o czym świadczy ich wieczna popularność.

To przywraca mi pierwotne pytanie: „ Dlaczego nowoczesną choinkę uważa się za nowoczesny design z połowy wieku?” 

Nowoczesna choinka została pierwotnie zaprojektowana przez projektanta i inżyniera Lawrence’a „Buda” Stoeckera w 1966 r. Oprócz dopasowania się do osi czasu tego ważnego ruchu projektowego, projektant z pewnością przestrzegał estetyki czystych linii podczas odkrywania nowych materiałów, w tym tworzyw sztucznych. Nowoczesna choinka Stoeckera również zapada się płasko do przechowywania, gdy drzewo nie jest używane, co doskonale ilustruje termin „ forma podąża za funkcją”, zasadę związaną z XX-wieczną modernistyczną architekturą, która mówi, że kształt budynku lub obiektu powinien odnosić się przede wszystkim do jego zamierzoną funkcję lub cel ”.

Być może największym dowodem ważności nowoczesnych choinek w nowoczesnym wzornictwie z połowy wieku jest to, jak trzyma się swojej ikony w nowoczesnej architekturze z połowy wieku, co zostało udokumentowane na ostatnich sesjach zdjęciowych. Te sesje zdjęciowe obejmują między innymi Dom Stahla zaprojektowany przez Pierre’a Koeniga i Dom Farnswortha zaprojektowany przez Miesa van der Rohe. To tak, jakby drzewo zostało stworzone z myślą o tych kultowych przestrzeniach. Z tych powodów nowoczesna choinka jest uważana za ponadczasowy nowoczesny design z połowy wieku.

Nowoczesne choinki. Nie przeciętne nowoczesne choinki

Nie każdy ma ochotę na żywą zieloną choinkę, a nawet sztuczną. Być może bardziej lubisz nowoczesny wystrój, a może jesteś minimalistą. Jeśli szukasz czegoś innego w tym roku, sprawdź Nowoczesne choinki ,, który został wydany w 2011 roku. Oprócz tego, że są oszałamiające wizualnie, to choinki te są praktyczne, ponieważ nie zrzucają igieł i zajmują niewiele miejsca, gdy nadchodzi czas, aby je spakować. Dodatkowo nowoczesna choinka waży tylko 15 kg. z dołączonymi wszystkimi ozdobami, co stanowi zaledwie ułamek tego, co ważą tradycyjne choinki.

Nowoczesne drzewo perłowe z matowymi srebrnymi ozdobami to olśniewający sposób na zanurzenie się we współczesnym wystroju świątecznym. Lekką, monochromatyczną choinkę przyczepia się do sufitu i tworzy sylwetkę w kształcie drzewa z serią koncentrycznych pierścieni akrylowych. Do płasko upakowanego drzewa dołączona jest kolekcja kryształów i matowych srebrnych ozdób kulkowych do ozdobienia każdej warstwy. Wraz z ozdobami dostarczana jest wraz z nią lustrzana kula z napędem i lampa LED, aby po włączeniu stworzyć błyszczący połysk.

Nie wszyscy mamy dużą przestrzeń, aby zmieścić masywne drzewo, a Nowoczesne Choinki pomyślały można łatwo złożyć i schować. Nadal masz ten sam efekt, co drzewo powyżej, ale w zmniejszonym rozmiarze, który jest idealny do mniejszych pomieszczeń. To drzewo zwisa z sufitu, a następnie opiera się o ścianę dzięki ciętym pierścieniom. Kryształy i ozdoby ze szklanej kuli będą teraz rzucać cienie nie tylko w całym pokoju, ale na ścianę, o którą się opiera.

Nowoczesna choinka z błyszczącymi czerwonymi ozdobami i jasnymi ramami akrylowymi to naprawdę niesamowite zjawisko. Zmotoryzowana lustrzana kula i światło LED zapewniają odbijające światło, które rozprowadza cienie w całym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *